| efik a întrebat:

Vreau statusuri de iubire pentru el...dau dunda

Răspuns Câştigător
| Naяutσ a răspuns:

Heii :*
Ea: Ştii unde aş vrea să fiu pentru totdeauna?
El: Nu, unde?
Ea: În inima ta!

Si ne-am promis ca daca unu` cade, cadem amandoi

^_^In intuneric tu esti lumina care imi da viata… singura mea speranta… sg’ul meu motiv care ma mai tine la suprafata…^_^ :X

Un singur lucru tine minte:''Mereu vei fi o parte din mine''

Spuneai ca totu.i trecator si a doua zi vezi Doamne, va. ntâlneati întâmplator`:-x

A inceput ca o gluma sau prostii. nu credeam ca o sa vreau sa te vad in fiecare zi.

"te-as Iubi Si Sigur As Face`o Fara Regrete Caci Esti Singurul Ce Merita Sentimente[ ]!"

El va ramane in inima mea:X te iubesc mult:X:X

Chiar`:* daca`º Iti Gresesc` ●•`ღ` Chiar` daca Sunt ` momente` cand` :* Iti lipsesc`º ♥`Sa nu uiti` `º■º Ca` :* te Iubesc` ` ღ`! º•

• Zambesc`! Nu regret`! Nu am gresit`.am iubit`! il iubesc:X si am simtit!`; x

Si cu toate astea stiu ca gresesc`Dar te iubesc la nebunie` Fara tine sunt un nimeni`` /

... Iar atunci cand poate tu nu vei mai stii ce drum sa alegi cu tine eu voi fii!

El nu suportă să mă vadă plângând `! Îmi spune că sunt un înger, iar îngerii nu plâng `! :-x`

Şi inima mea de copil îndrăg0stit, va fi a ta pentru t0tdeauna `! // Te iubesc `! :-x`

Să ştii că te iubesc oricum, oricum ai fi `! :-x`.

Fiindcă şi astăzi tu rămâi m0tivul care m`a schimbat `

Se vede în ochii ei că îl iubeşte `! :-x` || Se vede în ochii lui că doar pe ea o d0reşte `! =p~ || Se vede în ochii lor cum e să fii îndrăg0stit `! :-x` ||

Nu poţi nega că te iubeşte `. =p~ iar tu îl adori `! =p~ :-xxxx` |

Cuvinte nu prea am `…! || Dar te am pe tinee `…! :-xxxx` ||

Îţi place când te priveşte `! Îţi place la nebunie când bate apropouri că te iubeşte `…! :-xxxx`

Mereu cu tine la bine şi rău `…! Tu ştii cel mai bine cum e sufletul meu `…! :-xxxx ~ Te iubesc `…! ~

E fericit `! ` Îl faci fericit `…! Că te are din nou pe tine şi nu mai cOntează nimic `…! :-xxxx`

Avem clipe împreună ce nu vrem să se termine `…! :-xxxx` =p

Pt mine esti singuru lucru care conteaza.singurul lucru care ma mai tine in viata.:X

:-xxx `! Să nu mă întrebi de ce lumea din jur nu mai e.`! În mintea mea. Acum trăieşti doar tu `! :-xxx ` =p~

. Printr`un sarut intens, doua inimi se unesc! Te iubesc!

` te-am ales` p Tne` :-x` pentru ca` tuu` ` Erai Diferit` :]` ♡` Pt ca` :*` tu` Erai` ` Ceea` c mi-am dorit` ` ♡`. →` [ Te` iubesc` :-x` ]

Esti tot ce vreau, ce am visat, ce imi doresc
Nu-mi ajunge o viata sa-ti spun"te iubesc"

Ca in orice relatie am avut si bune si rele, dar ca cel mai frumos cuplu am trecut peste ele!

zambeste.tu esti tot ce am mai bun

La poarte sufletului meu...nu mai incearca numeni sa mai bata, caci cheia ai luat-o si usa-i incuiata!

E putin ciudat, cum oare?! O secunda fara el te doare

º Din prea multa iubire sunt zile cand stiu ca gresesc... Iarta-ma ca-s rea, gelozia ma face asa. Daca nu te-as iubi nici geloasa eu n-as fi...Nici o clipa din zi.•º°"˜♥•º""

are acei ochi... pe care TU...nu ai putut sa-i uiti!

Imi place chiar daca nu-mi gasesc unele cuvinte. Imi place cand spui : Te pup. Sa fii cuminte! ""

Niciodata n`ai uitat sa fi langa mine…Si eu voi fi mereu, la fel, langa tine :X

Vrei sa-ti spun ce gandesc?! n`am cum sa te mint.dar stii...sentimentele nu se spun.ele se simt

N-ai fi crezut că o sa te iubesc, n-ai fi crezut că mă vei iubi, dar acum suntem împreună şi nimeni şi nimic nu ne va despărţi!

» " Daca sunt cu tine lacrimi nu mai sunt, Nu mai am de ce sa plang, Din sufletul meu esti tot ce am mai scump, Te iubesc atat de mult… "

oriunde as pleca Si oricat d departe.inima mea tot pentru` tine` va bate pentru` ca te iubesc... te voi purta in Suflet.in gand mereu ingeru` meu

Pe tine nu te-as parasi asa imi spune inima, mai mult ca viata mea te voi iubi, dragostea mea!

Ca 2 copii ei din cand in cand se mai certau
Si tot ca doi copii ei se impacau.

Duuulcea impacare e singurul motiv pentru care ne certam uneori
Ne potrivim atat de bine!; x

Nu'i aşa, puiule? Ştii că ţin la tine. Din prima clipă ai reprezentat lumea pentru mine!

O masca de argint, un zambet Cuvinte goale mii si mii.Sa te iubesc nu-i greu deloc Eu tin la tine.tin cu foc!""

Zambesc cand se vad, plang cand se cearta
Si indifferent de fapta, ei se impaca si se iarta

Îl vreau pentru Totdeauna, caci e singurul care mă înţelege şi mă sprijină!

Se poate fară, dar nu fără Tine! ¦»?

Chiar daca sunt furtuni, ninsori, soare sau ploi, in orice razboi e mai usor in doi:X

Suntem atat de diferiti si totusi ne potrivim. Noi am stat unul langa altu cand toti vroiau sa ne despartim!

Ai locul tău în inima mea şi nimeni nu ţi-l poate ocupa!

Îţi mai aduci aminte` cum ne-am cunoscut? Şi` ne bufnea râsu că ne apropiam prea mult!:X

Priveste-o in ochi si observa ca nu minte, Invata sa o cunosti dupa ceea ce simte.♥
Funda? big grin

8 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Te iubesc puță.

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| e7d7n7 a răspuns:

"Te iubesc boule!"

| AndradaRoxana9 a răspuns:

O singura luna intr-o mare de zori, un singur soare peste-o mie de nori, mii de iluzii intr-o singura minte… 1000 de ganduri in 2 cuvinte!
E ca o poveste, in care suntem doar noi doi... E ca o poveste, sclipiri de stele printre noi.
Egoistă e cuvântul ce mă defineşte cel mai bine. N-aş lăsa pe nimeni să te ia de lângă mine.
Oricat m-as lupta pe culmile disperarii, nu vreau si nu pot sa renunt si sa parasesc iubirea, chiar daca disperarile si tristetile ar intuneca izvorul luminos al fiintei mele, deplasat in cine stie ce colturi indepartate ale existentei mele.
Cand tu ai o suparare numai eu stiu ce te doare, si atunci cand dai de greu langa tine sunt mereu.
Unul dintre cele mai frumoase lucruri ale vietii este... sa gasesti pe cineva care sa te inteleaga, fara sa dai prea multe explicatii.
Gasesti mai multe aici http://www.statusbun.com/? cat=1&page=1

| DenisaAchimop a răspuns:

Vezi Aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sunt foarte bune,

Sper sa iti placa

| Elena00100 a răspuns:

Te iubesc te voi iubi pana cand moartea ne va despati happy.

| PuffyPuffulete a răspuns:

De-as fi apa n-as mai avea nevoie de lacrimi, de-as fi foc n-as mai avea nevoie de caldura, de-ai fi doar al meu n-as mai avea nevoie de nimic!

Mi te-ai lipit de suflet ca timbrul de scrisoare si nu te pot desprinde caci inima ma doare

Prin umbra noptii eu incerc sa te privesc in luna, de dormi eu te-am trezit iubit-o sa iti zic noapte buna

As vrea sa fiu o steao stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca. Te iubesc, printesa mea

M-am uitat in portofel si era gol, m-am uitat in buzunar si am gasit doar cateva monede, m-am uitat in inima si te-am gasit pe tine. Abia atunci am realizat cat de bogat sunt

N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna si nimeni si nimic nu ne va desparti!

Cand cineva va putea scrie cu un cub de gheata pe soare inseamna ca te va iubi mai mult ca mine

Daca ma urasti trage in mine cu arcul, dar ai grija sa nu ma nimeresti in inima pentru ca acolo te afli tu

I-am cerut lui Dumnezeu o floare si mi-a dat o gradina. I-am cerut un pahar de apa si mi-a dat un ocean. I-am mai cerut un inger si mi te-a dat pe tine

Cand iubesti esti cel mai fericit om din lume, cel mai trist lucru este sa suferi din iubire!

Dumnezeu a creat niste ingerasi si i-a pus sa se joace, dar unul era asa de dulce si de dragut incat ceilalti l-au aruncat pe pamant. Ups!? Te-ai lovit?

Sarutul tau inca il mai simt pe buze, ma faci sa plutesc atunci cand imi zambesti, lasa-ma sa fiu langa tine, atunci cand te trezesti!

In rai fara tine e moarte e gheata, Si in iad linga tine e bine e viata!

Din apa marilor as vrea sa impletesc Cuvantul dulce "TE IUBESC" Si tie sa ti-l daruiesc, ca esti tot ce imi doresc!

de ce iubestii pe cele care nu te iubesc pe tine? de ce nu ma iubesti pe mine doar stii cat de tare te iubesc eu...

te iubesc la nebunie,,,tu esti sensul vietii mele

Dragostea e ca un fulg de nea, coboara usor si te face sa tremuri de placere, iar apoi se pierde si se topeste

Te iubesc dragostea mea, tu esti totul pentru mine

A iubi e bine, a iubi curat, a iubi pe tine zau ca nu-i pacat! TE IUBESC NESPUS DE MULT

iubire e un sarpe ce roade nencetat o inima de fata si una de baiat

ochii mari gurita mica trasaturi de-o papushika te iubesc

ingeras esti luna in viata mea, pentru ca imi luminezi viata in zonele intunekoase, as vrea sa stii ca pentru tine traiesc si sunt gata sa-ti dau si aerul meu., te iubesc

Ce pot sa iti zic in afara de: Te iubesc viata mea

recunosc ca te iubesc. visul sa mi-l implinesk.toata viata te voi astepat.cate de mare e iubirea ta?:* [te besk, stie el cine:d]

Oriunde ma uit vad privirea ta. Oriunde merg, simt atingerea ta. Nu am curaj sa inchid ochii, pentru ca stiu ca ai aparea in fata mea si nu i-as mai deschide

Mi-as dori sa fiu raza de soare sa te pot privi mereu in ochi, sa fiu o picatura de ploaie care sa cada pe buzele tale sa te pot saruta macar pentru. o clipa si apoi sa ma preling pe coarda sensibila a inimii care se numeste DRAGOSTE! TE IUBESC!

| Xexe_Rebe_2002 a răspuns:

Te am iubit să moară mama dar mai bine de cât să moară mama mai bine mori tu.