| K1dduu a întrebat:

Vreauu si eu niste statusuri interesante de indiferenta big grin

3 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Dacă nu ai nevoie de mine acum, să nu-ţi fie dor de mine mai târziu.

Uneori e prea tarziu doar pentru a iti cere scuze.

Deseori ne pare rau ca am spus cuvinte pretioase unor oameni de nimic.

E prea târziu acum,nu mai cred în vorbe goale! Făra fapte, cuvintele tale sunt banale. :*

Daca cineva nu iti apreciaza prezenta, atunci lasa-l sa iti simpta lipsa.

Daca cineva are privirea trista, inseamna ca intelege ceva din viata asta.

As vrea sa le pot face rau tuturor care mi-au facut si mie si apoi sa ii intreb:acum intelegi cum m-am simtit si eu?oh go on.

Oamenii care sunt reci candva au iubit prea multwinking

Cand o sa ma pierzi, sper sa inveti lectia asta

Stii chiar imi pare rau, imi pare rau ca team iubit.winking

Ai impresia ca scuzele vindeca rani?
Ei bine te inseliwinking

| Athée a răspuns:

Este mai uşor să dezintegrezi un atom decât indiferența mea pentru tine.

Decat sa ma gandesc la ce a fost si la cat am de regretat mai bine ma gandesc la viitor si la ce am de castigat.

Cand crezi ca totul e bine, "Dumnezeu" te loveste sub centura, lasandu-te pe pamantul rece, in genunchi, cu lacrimi fierbinti si amare pe obraz...

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind curaj!

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

Gasesti multe si aici: https://www.facebook.com/b3b3lusha1995
Noroc!

| Ionut19CT a răspuns:

''mi se rupe *** frate! ''