| lauritta92 a întrebat:

am terminat anul asta liceul si nu m-am inscris la facultate cu toate ca am media destul de mare...intrebarea mea este daca e sa ma inscriu acum as mai putea intra la fara taxa? sau cum e? help plzz big grin

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Poti intra la fara taxa doar daca te duci la o facultate de stat si acolo mai au locuri libere la buget. Daca locurile libere la buget s-au ocupat la admiterea din vara, nu mai ai cum sa intri acum la buget. Cu dezastrul care a fost la bac, cred ca ai sanse destul de mari sa intri la buget.
Vezi ca sunt anumite facultati, la care, chiar daca au locuri la buget trebuie sa dai admitere care conteaza mai mult decat media de bac, citeste pe site-ul lor cum se face admiterea si daca mai au locuri la buget( poti sa si telefonezi sau sa trimiti e-mail)

3 răspunsuri:
| Amaya a răspuns:

Nu cred ca mai sunt locuri la buget, cu tot cu dezastrul de la Bac. sad La taxa ai toate sansele sa prinzi, dar din pacate la buget nu cred. Intereseaza-te totusi, poate ai noroc sa fie vreuna pe undeva care sa nu-si fi ocupat locurile. Bafta si daca vrei neaparat sa faci o facultate, rabda un an la taxa ( sau un semestru, depinde de facultate ) si dupa aceea daca inveti bine ajungi sigur la buget. E pacat sa pierzi totusi un an.

| Ralucutza a răspuns:

Depinde ce facultate vrei. La facultatile de la politehnica de exemplu raman locuri mai mereu si la cele precum mate, fizica, chimie, s.a Bafta!

| tabittha a răspuns:

Intereseaza-te la facultatile la care ai vrea sa aplici. De ex. cauta-le nr de tel, emailurile pe net si intreaba daca mai sunt locuri disponibile la buget. Niciodtata nu e prea tarziu. poate altii au intrat in alta parte si si-au retras dosarele, eliberand locuri. INCEARCA!