| Hahahaprosuxrion a întrebat:

Am terminat clasa a10a profesionala.
Vara asta ma pot transfera in clasa a11a liceu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am spus ca nu te poti transfera in cl. XI-a de liceu, doar in cl. a X-a, ti-am citat si prevederile regulamentare, vad ca tot nu vrei sa intelegi.
Ti le recitez:
"ART. 152. Elevii din învăţământul liceal, din învăţământul profesional şi din învăţământul postliceal se pot transfera, păstrând forma de învăţământ, cu respectarea următoarelor condiţii:
Elevii din clasele a X-a şi a XI-a din învăţământul profesional cu durata de 3 ani se pot transfera în clasa a X-a din învăţământul liceal, cu respectarea condiţiei de medie a clasei la care solicită transferul şi după promovarea examenelor de diferenţă;"

| catalin09023 a răspuns:

Nu, nu poti =(