| Creepygirl2002 a întrebat:

Buna!
Ce credeti ca o sa pice la romana(UMAN)la bac (subiectul 3)sesiunea din toamna?

1 răspuns:
| IgnatVictor a răspuns:

Bună!
Eu unul aș miza pe genul epic, pentru că genul liric s-a tot dat până acum. Dar asta nu e o regulă. Învață toate operele, căci nimeni nu știe cu certitudine ce poate pica. Dacă ți se pare prea greu, la poezie poți învăța doar doi moderniști din trei. Asta ar trebui să reducă din cantitatea de materie pe care o ai de învățat.