| kikirikikikiki a întrebat:

Ce materii se fac la Facultatea de Litere?

2 răspunsuri:
| Byb2001 a răspuns:

Cateva cursuri de la Romana-Engleza sunt Lingvistica, Literatura Comparata, Literatura pasoptista si postpasoptista, Teoria Literaturii, Limba Romana Contemporana (stilistica si lexicologie), Literatura Engleza (perioada medievala si renascentista), Limba Engleza Contemporana (fonetica si lexicologie, Folclor si Tehnici de exprimare orala si scrisa in limba romana.

| Adry05 a răspuns:

Facultatea de litere presupune mai multe profile, fiecare cu materiile lui...