| A7n7d7r7a a întrebat:

Hei! Ce materii se fac la Facultatea de Litere? thinking

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde şi de specializare...

Vezi, spre exemplu, orarul de la linkul :
http://www.unibuc.ro/facultati/litere/orar.php

De asemenea, poţi vedea Planurile de învăţământ de la linkul :
lett.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/planuri_invatamant_anul_1.zip

lett.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/planuri_invatamant_anul_2.rar

lett.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/planuri_invatamant_anul_3.rar

http://lett.ubbcluj.ro/studii/licenta/

Toate cele bune.

| A7n7d7r7a explică (pentru bursuc001):

Mersi. O sa ma uit happy

| bursuc001 a răspuns (pentru A7n7d7r7a):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Cateva cursuri de la Romana-Engleza sunt Lingvistica, Literatura Comparata, Literatura pasoptista si postpasoptista, Teoria Literaturii, Limba Romana Contemporana (stilistica si lexicologie), Literatura Engleza (perioada medievala si renascentista), Limba Engleza Contemporana (fonetica si lexicologie, Folclor si Tehnici de exprimare orala si scrisa in limba romana.

| AnonimaB100160 a răspuns:

Hei. La facultate nu se mai fac materii, se fac cursuri, legate de profilul pe care ti l-ai ales