| BeatriceMaria98 a întrebat:

Ce program de master ar fi mai ok pentru o persoana licentiata in Limbi si Literaturi Straine ( Filologie )? Nu as vrea traduceri fiindca in Romania nu ai cum sa traiesti doar in asta.

Răspuns Câştigător
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cel mai bine ar fi să întrebi un profesor universitar sau îndrumătorul tau de an(cel care a fost dacă ai terminat) si sa întrebi ce domenii de master poti face.Iți pot spune că alte domenii din raza altor facultăți nu poți efectua, un exemplu ar fi: dacă tu ai facut facultatea de limbi străine, nu poti face master pe facultatea de științe economice.