| Romi283 a întrebat:

Cum adresez un email unui profesor in care sa-mi exprim dorinta de a face lucrarea de licenta cu el?

3 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Cel mai sigut mergi la el si il cauti unde are biroul si discuti direct

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică aproape termini o facultate și nu ești în stare sa compui un banal mail?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești așa emotiv(ă)? Când va trebui să îți prezinți lucrarea in fața unei comisii, ce vei face? happy
Dacă ești student(ă), îl poți vedea/întâlni aproape zilnic. Caută-l și vorbește cu el, face-to-face, fără emoții și vezi ce îți spune. Îi poți propune o temă, dacă te-ai gândit la una anume și dacă știi că poți găsi suficient material documentar pentru elaborarea ei. Profesorul coordonator poate aproba/respinge ideea, in functie de tema aleasă. Ori, îți poate oferi o listă cu diverse teme, iar tu te decizi asupra uneia.
Dacă are prea multe solicitări din partea studentilor, te poate respinge. Îți poate cere politicos să îți alegi un alt coordonator pentru lucrarea de licență. Dar, dacă ții neapărat ca el să fie indrumătorul lucrarii tale de licență, atunci insistă. Convinge-l. Uneori și ușile blocate se deschid.