| AmaAnna a întrebat:

Bună,știe cineva până la ce vârstă poți să te înscrii la liceu de zi?

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Esti retardata cumva?(google)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti inscrie la forma de zi cu frecventa pana la varsta de 18 ani. Dupa aceasta varsta te poti inscrie doar la formele cu frecventa la seral si cu frecventa redusa.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În Art. 25 scrie așa:

"Înscrierea la admiterea în învățământul liceal, cursuri de zi, se poate face în primii 2 ani de la absolvirea gimnaziului, dacă la data începerii anului școlar elevul nu a depășit vârsta de 18 ani."