|

Bună,știe cineva până la ce vârstă poți să te înscrii la liceu de zi?

3 Raportează Evaluează
3 răspunsuri:
| a răspuns:

Te poti inscrie la forma de zi cu frecventa pana la varsta de 18 ani. Dupa aceasta varsta te poti inscrie doar la formele cu frecventa la seral si cu frecventa redusa.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

În Art. 25 scrie așa:

"Înscrierea la admiterea în învățământul liceal, cursuri de zi, se poate face în primii 2 ani de la absolvirea gimnaziului, dacă la data începerii anului școlar elevul nu a depășit vârsta de 18 ani."

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Esti retardata cumva?(google)

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează