| Cataa99 a întrebat:

Stie cinevaa ce se preda in clasa a 5 a la limba engleza?
Am mare nevoie de acest raspuns! Va multumesc anticipat!
FUNDA! :X

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Păi,eu în clasa a V(5)-a la engleză am făcut timpurile verbale pe care trebuie neapărat să le ştiitongueresent Simple, Present Continous, Past Simple, mi se pare că şi Present Perfect Simple.De asemenea îţi vei aminti ce ai făcut în clasa a IV(4)-a:gradul de comparaţie la adjective, să caracterizezi fizic pe cineva (are părul____, are ochii___, numele lui/ei este___).Cam atât ştiu eu că am făcut.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Multe si nimic

| al9264 a răspuns:

Eu am terminat clasa VI-a (anul 5) si am meditatii.am invatat asa:present-simple, present-continous,past-simple,past-continuos,present-perfect-simple, future simple, gradele de comparatie ale adjectivelor, substantivele cu plural neregulat, cele 3 forme ale verbelor neregulate(eu trebuie sa stiu vreo 70 de verbe neregulate), zeci de duzini de cuvinte de vocabular si alte maruntisuri ale gramaticii.Tu nu trebuie sa stii chiar atat... happy

| Cataa99 explică (pentru Karinakari99):

Multumesc frumos!