Întrebare recomandată | TheDarkDragon a întrebat:

Buna, stiti cumva cat timp este valabil rezultatul de la examenul de engleza, IELTS? Am intrebat mai multe persoane, dar unele mi-au zis ca 2 ani, altele ca este valabil pentru totdeauna. Pe internet nu am gasit nimic concret.

Răspuns Apreciat de Editori
| adelina29 a răspuns:

Cum ți s-a răspuns, este valabil exact 2 ani de la darea examenului (nu de când au ajuns rezultatele). Cambridge este singurul examen pe viață însă trebuie să ții cont că deși este teoretic valabil, după mai mult de 5 ani niciun angajator serios nu ți-l va lua în considerare. E normal ca orice cunoștințe să se piardă peste timp și angajatorul nu are nicio garanție că tu ai mai rostit vreun cuvânt în engleză de când ai promovat examenul.
Astea fiind spuse, fii atent la ce beneficii îți aduce fiecare examen în viitorul apropiat, nu la cât timp va fi valabil. Baftă!

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

2 ani.
Numai Cambridge-ul nu are data de expirare.

| Crackman a răspuns:

Stiam ca examenul de tip Chambrigde este no limit.
Restul au o data de expirare dar asta difera fata de fiecare examen si tipul lui.

| Osneros a răspuns:

Cel mai curios sunt cum ai reușit să nu găsești nimic concret pe internet.