| NKnkNK a întrebat:

Sunt in clasa a noua, dar m-am gandit sa urmez facultatea de litere. Pana acum m-am gandit sa fac franceza si a doua limba nu stiu ce sa fie, dar nu as vrea romana sau engleza. Aveti idee ce as putea sa fac ca a doua limba? As vrea sa ma apuc de pe acum sa invat

Răspuns Câştigător
| Trafia a răspuns:

Eu nu o sa iti dau un raspuns direct dar cel mai bine ar fi sa vezi ce iti place.
Pot lasa aici o lista de 10 limbi unele mai usor de invatat altele mai greu dar conteaza sa iti placa tie.
Cu limba franceza merge bine o limba latina sa nu te incurci dar daca iti place japoneza, chineza sau o limba mai ciudata de ce sa nu o faci?
De ex mie imi place mult limba germana care e grea de invatat. Imi place la nebunie cum se aude si tot dar multa lume zica ca nu suna bine si e o limba urata. Multora le place rusa care la fel multi considera ca e o limba "nasoala".
Asta depinde de tine. De ce nu te uiti pe Youtube la cum se zice in mai multe limbi la ceva si vezi ce iti place dupa citesti putin despre ea.
E mult mai bine sa iti dai singur seama de ce iti place decat sa te iei dupa altii. Asta niciodata nu a mers la mine. happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Germana se cauta super bine pe langa franceza