| iza0priza a întrebat:

Sunt eleva in clasa a XII-a si as vrea sa urmez Facultatea de Litere din Cluj, sectiunea japoneza-engleza. Problema e ca dupa toate schimbarile din ultimele zile, nu mai stiu cum pot sa fiu admisa. Daca aveti vreo idee, nu ezitati sa raspundeti; nu dureaza prea mult. Nu am gasit subiecte de admitere pe net si as vrea sa stiu daca as putea face fata. Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform ordinului MECTS admiterea se va face prin examen (scris si/sau oral), prin concurs de dosare in baza mediei de la bacalaureat ori numai a mediei unor obiecte ori o combinatie a acestora, fiecare unitate universitara avand dreptul sa stabileasca modul de admitere. Nu se mai ia in considerare media anilor de liceu. Asa fiind va trebui sa te uiti pe site-ul oficial al facultatii, la Admiterea 2012 si acolo afli ce te intereseaza. Succes si numai bine!