| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

Care sunt cele mai bune licee de informatica din Romania? Dar universitati?

Răspuns Câştigător
| kitykity a răspuns:

Colegiul National de Informatica "Tudor Vianu", licee Bucuresti, sector 1
Adresa: str. Arhitect I. Mincu, nr. 1, sector 1, Bucuresti
Telefoane: 4 021-222.66.70; Fax: +4 021-222.66.70;
Website: www.lbi.ro
Email: lbi@lbi.ro
Scolarizare: invatamant gimnazial, liceal
Revista liceului: ---
Concursuri organizate: ---
Director: ---

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Faultatile cele mai bune sunt cele din Iasi, Cluj si Bucuresti, atat la info ca si la automatica si calculatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colegiul national Traian din Drobeta Turnu Severin e unul dintre cele mai bune.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU s-a întocmit ( oficial ) un "top" al liceelor/facultăţilor de Informatică din România!

Cel mult, poţi vedea un top al tuturor liceelor ( pe judeţe/localităţi ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/top-licee

Iar ca şi facultăţi, cele mai bune sunt la Cluj-Napoca, Bucureşti,...

Toate cele bune.