| ana99girl a întrebat:

Care sunt izvoarele scrise si izvoarele nescrise?

Răspuns Câştigător
| RUMBURAK a răspuns:

Izvoarele scrise sunt cele tiparite din cele mai vechi tipuri iar cele nescrise sunt cele ce circula prin viu grai, din gura in gura-legendele, povestirile, balade.

11 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Depinde in ce domeniu te referi. Daca te referi la Istorie: izvoarele scrise sunt: documentele, actele iar cele nescrise sunt: armele, obiectele, cladirile s. a. m. d!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care sunt izvoarele scrise si cele nescrise cu privire la (om si societate) ***istorie***

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sunt ::: ndhue jwehw heiwhwr fasadsrv urtujgeb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mersi deryee chiar nu stiammm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau sa stiu stiu despre un izvor scris sau nescris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izvoarele scrise sunt cele tiparite din cele mai vechi tipuri iar cele nescrise sunt cele ce circula prin viu grai, din gura in gura. legendele, povestirile, balade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele nescrise sunt documentele armele podoabele uneltele...nu care circula prin vi grai,, RAMBURAK" CN TE-A invatat asa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izvoarele scrise sunt inscriptile banii si cele ne scrise sunt hartiile goale cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izvoarele scrise sunt: acte, documente, inscriptii iar izvoarele nescrise sunt: podoabe, arme...

| SissiStefi a răspuns:

Ivoarele scrise sunt cele cu litere stavechi de pe pereti pesterilor iar izvoarele nescrise sunt armele, vase, bijuteri

| pandel a răspuns:

Eu sunt a5a si le-am invatat