| DaughterOfDarkness a întrebat:

Imi puteti spune va rog cateva izvoare scrise si cateva nescrise? Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Deutza97 a răspuns:

Depinde in ce domeniu te referi. Daca te referi la Istorie: izvoarele scrise sunt: documentele, actele iar cele nescrise sunt: armele, obiectele, cladirile s. a. m. d!

6 răspunsuri:
| Kenny a răspuns:

Izvoare scrise - monede, documente
izvoare nescrise - arme, podoabe, ruine, diverse obiecte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre pe google si informeazate la fel cum fac si eu daca nu gasesti sunati prieteni de la scoala sigur vor sti u ni dintre ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Izvoarele scrise fac parte : inscriptiipe materiale dure (piatra, os, lemn), letopisete, legi, harti etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrise documente inscriptii monede nescrise arme podoabe unelte ruine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bianca a zis isvoare istorice scrise documente inscipti monede