| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cat de mare este zidul chinezesc? Si pe cati kilometri se intinde? Cu ce scop a fost construit?

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Protectie impotriva invaziei mongole
https://ro.wikipedia.org/wiki/Marele_Zid_Chinezesc
21.19618 millioane m

| Furnicuta000 a răspuns:

Iti lua mai putin sa cauti pe Wikipedia decat sa pui aceasta intrebare.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Furnicuta000):

Da dar wikipedia nu e un site chiar asa de bun adica nu da asa de multe informatii si am intrebat poate imi ofera cineva alt site mai bun si cu informatii mai detaliate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Niciodata sa nu cauti pe wikipedia romanesc, informatiile de pe internet din sfera romaneasca sunt putine, nu exista foarte multi contributori/traducatori care sa depuna munca gratuita/contra cost pentru a imbogati informatiile.

intodeauna cauta surse in engleza, wikipedia in engleza pentru subiectul asta e mai cuprinzatoare decat cea romaneasca.

deschide linkul in romana si pe cel in engleza si ai sa vezi
uite wiki in engleza. https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Wall_of_China