| kittycat a întrebat:

Cati ani de liceu se fac la seral sau la fara frecventa?

5 răspunsuri:
| unbaiat_5498 a răspuns:

Buna. Pai nu stiu ca eu sunt pe a 12-a la seral(am facut 3 ani de profesionala), si in mod normal, mai faci 2 ani liceu-l la seral, cel putin eu asa fac. Anul acesta termin a-12-a, si la anul mai fac si a-13-a, deci, in concluzie la seral se fac 5 ani( 3 profesionala + 2 liceu).

| DarkDream a răspuns:

Tot 4 ani doar ca la seral nu trebuie sa frecventezi scoala adica mergi doar cat sa-ti faci media happy

| Bunny a răspuns:

In total o sa ai 13 ani de scoala. Deci sunt 5 liceali. Dar din cate stiu eu, ca sa te transferi la seral sau fara frecventa trebuie sa ai peste 18 anithinking Poate merge si mai devreme, pe motiv ca muncesti dar nu stiu sigur sa iti spun.Mai bine intereseaza'te direct la secretariatul unui liceu care cuprinde si seral si fara frecventa si iti va explica cum sta treaba cu programul, admiterea, examene etc.

| Sima_Mihaela_1986 a răspuns:

Eu am 11 clase si acum m-am inscris la seral, cat ani mai fac pana dau bacul

| Monica_Moni_1979 a răspuns:

Bună ziua! Eu am 8 clase. Pot să fac liceul la seral?