| PALAKIL a întrebat:

Ce faceau vanatorii de munte? Tatal meu a fost vanator de munte in armata si as vrea sa stiu

Răspuns Câştigător
| Iote a răspuns:

Https://ro.wikipedia.org/wiki/V%C3%A2n%C4%83tori_de_munte

si:
https://www.historia.ro/......i-de-munte

Cred ca mai sunt si acum. Nu de mult un tanar subofiter imi povestea pe tren ca au dus "aliatii" americani si englezi pe munte. Acum, dupa '95. Americanii care se lauda cat de bine sunt antrenati, au inceput sa gafaie si au cerut pauza, apoi sa se intoarca. Numai ca ai nostri erau cu cativa km mai sus. Citeste ce ti-am dat.

1 răspuns:
| Ineys a răspuns:

De ce nu il intrebi pe tatal tau?