| Joker3134 a întrebat:

Vanatorii de munte in armata ce risc au?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca sunt de munte ce riscuri crezi ca pot avea? Sa dea vreo masina peste ei pe la vf. Omu?

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Joker3134):

Marsuri in regim montan, escalade, trageri cu armamentul din dotare.

| Bizon95 a răspuns:

Munte =
poti sa iti rupi picioarele din cauza ca trebuie sa mergi si sa alergi pe teren accidentat (radacini, stanci, bolovani, etc.)
poti sa cazi intr-o prapastie
poate da avalansa peste tine
poate sa te pape ursu'
sa te muste un sarpe, albina, viespe, paianjen
ciuperci otravite
poate sa te gankeze inamicul si sa te omoare
etc.

Răspuns utilizator avertizat
| darrio2007 a răspuns (pentru Bizon95):

Hai sa stam in pat. De frica asta nu mai mergem la munte, nu? Penibil!

| Bizon95 a răspuns (pentru darrio2007):

Omul a intrebat care sunt riscurile, evident ca i-am servit cel mai rau scenariu, pentru ca asta a intrebat