| pisica6 a întrebat:

Ce genti se poartă la liceu in clasa a9-a?

7 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ghiozdan?
Altceva? Geantă de voiaj, geantă de fițe, ce fel de geantă? dorești să porți în clasa a noua?
Sau cumva noul ministru al învățământului a digitalizat toate manualele și mergi doar cu tableta la școală?

| Feri5 a răspuns:

Se poartă ghiozdane, ca la majoritatea școlilor. Altceva nu face parte din regulamentul școlar, care prevede ca toți elevii să vină cu ghiozdane.

| Popa482 a răspuns:

Ghiozdan/ rucsac întrucât acestea sunt normale pentru un elev. Într-adevăr, mai sunt unele fete care vin cu genți, însă consider că aceasta ar trebui să fie folosită în alte contexte ( ieșit în oraș, evenimente, etc.)

| Efex2 a răspuns:

Orice ghiozdan care iti place sau niste chiloti misto pe post de ghiozdan ar merge! Chiar m-a folosit ceva de genu.

| zurick a răspuns:

Nu prea contează ce ai, scopul lui contează. Aș prefera o geantă simplă, neagră, nimic nemaipomenit.
Am avut și eu, deci nu judec, dar nu e tocmai practic pentru că e mai greu la cărat dacă ai multe caiete studențești, mai simplu cu un rucsac fain

| isemilia a răspuns:

Ghiozdanul?

| Lukasssz a răspuns:

Genti de pitipoance