| steph1y a întrebat:

Ce inseamna cifre nenule?

Răspuns Câştigător
| cryna a răspuns:

Orice cifra in afara de 0 poarta denumirea de cifra nenula. :d

7 răspunsuri:
| karbonat a răspuns:

In primul rand is numere nenule...si inseamna toate numerele dintr-o multime cu tot cu 0

| Razvan03Andrei a răspuns:

Cifrele nenule sunt cele ce nu contin 0

| ღClauuღ a răspuns:

Cifrele nenule sunt toate cifrele in afara de 0, 0 e o cifra nula.Bafta!:*

| KeNz0r_6944 a răspuns:

Diferite de 0winking

| PinkPanther a răspuns:

In primul rand intrebarea asta o rezolvai foarte usor si rapud cu dexul sau cu google.
Nul inseamna 0, de aici poti sa deduci si singur, sper

| Madalina285 a răspuns:

Cifrele nenule sunt toate celelalte diferite de 0, 0.Adica cele de la 1, 2, 3,4,5,6,7,8,9,10 in sus, pana la un infinit.

| Manolache_Ionica_1976 a răspuns:

Toate numerele in afara de 0.