| lil_2808 a întrebat:

Ce inseamna numele "Ana Maria"?

12 răspunsuri:
| Puiutz a răspuns:

Intalnit adesea si in forma Anamaria, numele poate fi considerat o combinatie a celor doua nume Ana si Maria avand semnificatia de atractie preferata.

:*

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Maria: Miryam, nume ebraic însemnând "copil dorit". Alții interpretează prenumele ca însemnând "rebel" sau "multă amărăciune".
Ce înseamnă Ana ți-am răspuns înainte.
Pa, pa.

| Raiden a răspuns:

ANAMARIA Combinatie a numelor Ana si Maria.
ANA [ebraica] channah = favoare, mila.
MARIA / MARICA / MARITZA [ebraica] mare de amaraciune, [egipteana] iubit.

| TheToxicNightmare a răspuns:

Ana Maria este numele de la muntele vulcanic SF.Ana.big grin

| Ekkaterinna a răspuns:

ANA / ANCA / OANA
- de la "channah", nume evreiesc care inseamna "gratia favorita"
MARIA / MARIANA / MARIELA
- de la Miryam, nume ebraic insemnand "copil dorit". Altii interpreteaza prenumele ca insemnand "rebel" sau "multa amaraciune"

| Symona a răspuns:

Maria: Miryam, nume ebraic însemnând "copil dorit". Alții interpretează prenumele ca însemnând "rebel" sau "multă amărăciune".
sper ca ti-am fost de ajutorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anamaria vine de la ana si maria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ana maria inseamna o persona cu gusturi si mereu atractie de ceva anume e semnificatia la ceva deosebit si frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu tot nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimica nu inseamna este doar un nume car este sfant!

| Avram_Ana_Maria_1992 a răspuns:

Pe mine ma cheama ana maria