| AlexandraDraalex a întrebat:

Ce liceu e mai bun Benjamin Franklin sau Lucian Blaga?

5 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Decat sa ma duc la liceul "Benjamin Franklin" mai bine invat pe santier.Lucian Blaga

| MihaiWolf a răspuns:

Lucian blaga

| andrei1237 a răspuns:

Lucian Blaga.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Liceul Teoretic "Benjamin Franklin" Bucureşti este pe locul 38 în "Topul liceelor 2014", iar Liceul Teoretic "Lucian Blaga" este pe locul 47 în acelaşi top - vezi Topul de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Deci, Liceul Teoretic "Benjamin Franklin" Bucureşti este mai BUN :)

Toate cele bune!

| Arisa001 a răspuns:

Buna. Eu am fost in generala in Lucian Blaga si nu e mare diferenta intre ele.
As spune ca in Blaga unii profesori au asteptari mai mari de la tine (mate, chimie, fizica). Daca te duci pe uman e ok iar in ambele licee vei intalni pitipoance si cocalari.
Si daca vrei sa chiulesti NU te du in Blaga. Daca ai intarziat 5 minute trebuie sa astepti urmatoarea ora si cand ai chiulit o ora te duce la director si iti suna parintii. In concluzie as spune ca in Blaga profesorii si regulile sunt mult mai stricte ca in Benjamin.