| anonim_4396 a întrebat:

Ce poate sa pice la simularea la romana din clasa a 8-a? Ma refer la argumentare, gen epic, gen liric, etc.

1 răspuns:
| TsuyuAsui a răspuns:

La simularea din decembrie a picat pastelul. Următoarea simulare va fi în martie, mai exact în jur de 4-6 martie. Sunt mari șanse să pice semnificația titlului, mesajul textului sau argumentare gen liric sau epic. Până atunci, daca nu mă înșel, se face și genul epic, așa că sunt șanse să pice și caracterizare de personaj sau rezumatul textului.

Nimeni nu poate prezice ce se va da, dar daca stai sa te gândești poate da ceva din genul epic, având în vedere faptul că va fi predat.