| KinoAndreea a întrebat:

vreau sa stiu de la cei din clasa a 8 a ce v-a dat la teza la romana (pentru cei care au dat). Nu ma refer la exercitii,ci la cele gen opinia,argumentare basm, gen liric, gen epic....etc. Ce vi s-a dat? happy

1 răspuns:
| betsy a răspuns:

Noua ne-a dat o teza cu structura asemanatoare cu variantele de examen si la prima compunere am avut semnificatia titlului unui text la prima vedere. Am observat ca asta cu titlul e foarte des intalnita, iar daca e ceva de argumentat (apartenenta la specie sau la gen) e foarte putin probabil sa iti dea o opera studiata (adica sa inveti compunerea de dinainte), asa ca eu iti recomand sa inveti 2-3 trasaturi esentiale la fiecare specie happy