| Alex10Rujan a întrebat:

Ce se intampla daca nu merg la simulare pentru proba la alegere a profilului(biologie)? Stiu ca e posibil sa primesc 6 absente, insa in afara de asta se mai intampla ceva? Sau trebuie sa semnez ceva?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Simularea are rolul de a te pregati pentru examenul propriu-zis.
Teoretic, neparticiparea la simulare nu ar trebui sa te afecteze in niciun fel. Smplu fapt ca nu ai participat la examinare s-ar traduce, in cel mai rau caz, in faptul ca nu esti pregatit pentru acest tip de evaluare.
Recomandat ar fi sa te prezinti la simulare, ca sa stii ce se vrea de la tine in examinarea oficiala.