| AlexBoy88 a întrebat:

Salut,
Am si eu o mica intrebare.
Azi de dimineata nu am putut sa merg la simularea de bac (aveam la biologie) si as vrea sa stiu daca se intampla ceva daca nu am fost. Tin sa mentionez ca la mate si la romana am fost.
Pot sa nu mai intru in bac daca nu m-am prezentat o zi la simulare?

Răspuns Câştigător
| Anca6991 a răspuns:

Nu are nicio importanta. Nu iti afecteaza in niciun fel bacul. Cel mult notele respective se vor trece ca note in catalog(ceea ce nu stiu cat de corect e, dar in fine). Dar nici asa nu are cum sa se intample nimic. Prezenta obligatorie e la competente si, desigur, la probele scrise din vara. Bafta!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Prezenţa la Simulare NU este obligatorie!

Totuşi, din moment ce Simularea se susţine în timpul orelor de curs, în cazul în care NU ai o Adeverinţă medicală pentru data respectivă, te poţi "trezi" cu nişte absenţe!
Alte "sancţiuni" NU ţi se pot administrawinking

Toate cele bune!

| Mada9629 a răspuns:

Nu cred, dar depinde de profesor pe care-l ai. Explica-i situatia si cred ca va intelege.