| Deedy_8609 a întrebat:

Ceau! uite maine dau teza la mate si vreau sa stiu la ce sa ma astept. ce exercitii sunt...sunt in clasa a 7-a

Răspuns Câştigător
| Simona07 a răspuns:

Eu am dat teza si sunt exercitii cu descompuneri, ecuatii si inecuatii la algebra iar la geometrie sunt aplicatii legate de triunghiul dreptunghic adica teorema lui Thales, teorema lui Pitagora, teorema asemanarii, ariile triunghiului si poligoanelor si teoreme legate de triunghiul dreptunghic. Fundita?