| anonim_4396 a întrebat:

Cum s-a format cuvantul?

63 răspunsuri:
Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci cuvantul s-a format prin unirea mai multe literelaughing. Prin urmare nu stiulaughing

Alte răspunsuri
Răspuns utilizator avertizat
| marina25101999 a răspuns:

Cuvantul s-a format prin unirea unor litere si cu sunete dar in afara de litere si sunete mai trebuie sa aiba si inteles... funda? big grin

Alte răspunsuri
| MihaiDenis1 a răspuns:

Cuvantul s-a format prin unirea mai multor litere

| DenyDenysa1990 a răspuns:

Cuvintele se pot forma in interiorul limbii cu ajutorul mijloacelor interne de imbogatire a vocabularului [ derivarea, compunerea si schimbarea valorii gramaticale sau conversiunea] sau in afara limbii, prin imprumuturi [neologisme].