| pacatosu a întrebat:

Cum se cheama trasatura acea cand vrei sa faci un lucru si chiar daca nu iti iese din prima, nu te lasi pana nu il faci?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Ambiție.

5 răspunsuri:
| pacatosu explică (pentru darrio2007):

Ce mai faci Dario?happy

| darrio2007 a răspuns (pentru pacatosu):

Bine.

| Februar30 a răspuns:

Perseverenta

| Zuzu1991 a răspuns:

Incapatanare big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Perseverență. Se zice că Edison până a reușit să facă un bec electric cu incandescență a încercat de 1000 de ori, experimente eșuate.
De asemenea, despre pictorii japonezi, ca să picteze pictură tradițională cu pensula și cerneală, încearcă o mișcare, o trăsătură de pensulă de 1000 de ori, până decid care este aceea perfectă. O să o citez pe mama mea.
Nu există eșec, înseamnă că nu ai încercat, perseverat destul.