| SingleForOne a întrebat:

Cursurile de la Udemy sunt bune si pot fi acceptate de catre angajatori?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Bune da. De acceptat depinde de fiecare angajator.

| Dismally a răspuns:

Sunt bune pentru a capata cunostinte noi, nu sunt acceptate de niciun angajator.

| Brizbriz a răspuns:

Bune da, acceptate NU
in plus, faptul ca ai facut un curs nu inseamna nimic, nicaieri
ci cat de bun esti in domeniul respectiv

singurele cursuri "acceptate" de care stiu eu sunt cele de la Cisco, care sunt recunoscute international, DAR, si alea sunt urmate de "certificare" care e un examen platit, TOTUSI, daca te duci la interviu, faptul ca ai o certificare e doar o recomandare in plus, daca isi da seama ca de fapt nu stii, o sa te trimita la plimbare cu certificatul tau cu tot