| Danielle001 a întrebat:

Dati-mi si mie va rog un scurt dialog "amuzant" despre furnica, greier, gospodari si copii, FUNDA!

3 răspunsuri:
| lăngătinemereu a răspuns:

Niste copii trec pe un musuroi de furnici si copii aud deodata :
Spunand greierele :
- Frunicut-o da-mi si mie de mancare ca mie tare foame.
- Nuti dau ca ai fost rau si mai inpuctat pentru asta nu ti-am dat.
- E ia mai du-te frunicuta zgarcita ca ma duc la regina furnica s-o intreb.
-nu te du nai nicio sansa ca cel rau care la clacat ai fost tu cu vioare invizibila
-Oare ce-ti dau eu? a stiu o hartie cu mugecai. Vrei normal. poftim
laughinglaughing

| Costi_Narcis_1995 a răspuns:

Cat are consum un man tg 410 cutie manuala la 40 km gol, plin

| mariamoraru22 a răspuns:

- Ce faci, greierasule?
- Merg la un tenis cu baietii.
- Bai, bai! Sa nu vii la iarna sa-mi ceri mancare ca nu stiu ce-ti fac!
- Da, da, bine...
Toamna. Furnica culegea de zor, facea dulceturi, punea conserve. Trece greierul, cu o chitara sub brat.
- Ce faci ma?
- Ma duc sa cant cu baietii in parc.
- Bine ma, la munca nu vii pentru la iarna!
Vine iarna. Furnicuta statea in pridvor cu un sal in jur si cu un ceai fierbinte cand vede o limuzina. Din ea coboara greierasul.
- Ce faci greierasule?
- Uite ma duc la Paris sa cant. Am avut succes in parc.
- Bine ma, bafta si daca il vezi pe unul Toparceanu zi-i ca-mi bag picioarele in fabula lui...