| Iordache_Ammalya_2000 a întrebat:

De unde găsesc ceva interesant despre niște fizicieni faimoși?

Răspuns Câştigător
| AlexCristi97 a răspuns:

Acest mini-documentar despre Nikola Tesla mi-a placut foarte mult, am facut si proiecte cu ajutorul informatiilor de aici.
https://youtu.be/cDxi6ozDwhc
Sper sa stii engleza destul de bine incat sa intelegi documentarul, pentru ca e facut foarte bine.

1 răspuns:
| fearlessss a răspuns:

Cartea " Partea si intregul" a lui Heisenberg este o carte in care se povesteste si despre el, despre cum a ales studiul fizicii etc. Este o carte ff interesanta. De asemenea, Omul cuantic, o carte despre fizicianul Richard Feynman.