| Mady_1319 a întrebat:

Engleza sau franceza, voi ce a-ti alege? happy

96 răspunsuri:
| AnnaMaryStar a răspuns:

Eu l-asi alege pe amandoua.Franceza fac din clasa a 3-a asa ca pentru mine este usoara. Engleza din clasa a 5-a si pot sa spun ca in acesti 2 ani de cand fac engleza imi place si o pricep foarte repede

| RaLuX_5234 a răspuns:

English, of coursehappy. pentru ca este o limba internationala si poate fi folosita oriunde in lume.

| odudăcoaptă a răspuns:

English eu

| corina977 a răspuns:

Franceza

| Eunyce a răspuns:

Ambele.

| xtina a răspuns:

Engleza! Deorece imi place si e mai comuna!

| Valiku a răspuns:

Englishwinking

| alliyx00 a răspuns:

Francezaaaa:X. engleza e mai usoara. cei drept dar mi se pare mai eleganta franceza si imi place foarte mult pronuuntia:X

| AngelSpeed a răspuns:

Romana laughing

| VisătoareaDePeLună a răspuns:

Engleza

| TheSkyNow a răspuns:

In sub 100 ani engleza o sa devina limba de comunicare orala standard. Engleza. Franceza i limba de cultura generala.

| Aℓεxąηdяą a răspuns:

Engleza e mai usoara pentru ca nu trebuie sati incalcesti limba ca sa pronunti anumite cuvinte ca in franceza-deci engleza

| Thunderstruck a răspuns:

Engleza e cea mai usoara limba...

| Suzy a răspuns:

Engleza tu?

| OneLifeOneLove a răspuns:

Engleza!

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

J'adooore Le Francais

| sweet_1526 a răspuns:

Engleza desigur :X:X:X

| RoxiutzaRux a răspuns:

Engleza.

| PureCherry a răspuns:

Buna:*.

Pfoai engleza clar. o ador. ce m`as bucura sa reusesc sa o invat cat mai bine.chiar imi doresc.

In schimb franceza.merge... am avut niste profesoori. deci nu stim mai nimic. dar oricum eu engleza aleg

Papa

| CosminKidd a răspuns:

Engleza pentru ca este a 2 limba cea mai vorbita pe glob si in plus este mai frumoasa ca franceza :X

| xXCrissXx a răspuns:

Poi eu as alege engleza pentru ca este mai usor de pronuntat mai simpla si mai placuta si franceza e frumoasa dar eu as alege engleza acum depinde care iti place tie dar eu VOTEZ ENGLEZA >big grin

| mariaaa a răspuns:

Engleza...pentru ca se foloseste in mult mai multe locuriwinkingwinkingwinking
si este si mai usoara
Pwpicii!

| DeutsA29 a răspuns:

Englezahappy

| Messyhair a răspuns:

Evident engleza.Este cea mai usoara limba si cea mai vorbita.

| Ancutzica_1406 a răspuns:

Franceza...auziti inteleg nu va place franceza dar nu o faceti naspa sau nu stiu cum. daca le inveti aman2 sunt usoare nu este una mai usoara ca alta... dar depinde te tine daca o inveti

| Adoniaa a răspuns:

Engleza

| alinutza99 a răspuns:

Franceza.

in fiecare zi vorbesc français laughing pentru ca sunt departe de casa sad.

si e o limba ff frumoasa love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza. Imi dai fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza, din mai multe motive:
1)e mult mai folosita decat franceza
2)mi se pare mai usoara
3)nu inteleg nimic din ce ne zice profa de franceza deci nu prea stiu franceza, si mai sunt motive dar nu imi vin acum