| belieber4ever a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti dinte engleza si franceza ce ati alege?

13 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

¬ Engleza 100% love struck ¬

| Dean1996 a răspuns:

Engleza!
Urasc franceza,nu pot să o suport! Nici ca limbă,nici ca pronunție, gramatică, nimic.Eu iubesc engleza, mi se pare cea mai frumoasa limbăhee hee. Singurul lucru care mi se pare okay la franceză este că nu ai nevoie de talent să pronunți, in rest.
Deci Engleza

Succes

| Deny1333 a răspuns:

Engleza. e de bază. happy

| AnGeL a răspuns:

Depinde de care iti place mai mult (eu as alege engleza e o limba de baza)

| BadBoyCristy a răspuns:

Engleza e mai cool si e si limba de baza.

| βǿβǿ a răspuns:

Mie imi place si englaza si franceza
dar franceza este putin mai grea. deoarece are atatea accente.

| TeddyAn a răspuns:

Depinde in ce sens.
Engleza este o limba de baza, limba internationala folosita in peste 10 state si are cei mai multi vorbitori. Este o limba germanica deci total diferita de latina ceea ce inseamna ca o sa-ti fie mai greu la inceput dar deoarece gramatica este foarte simpla o vei invata cu usurinta.
Franceza este considerata a doua limba internationala, de asemenea vorbita in mai multe state (in special africane) si deoarece este o limba la baza caruia sta limba latina iti va fi mai usor de invatat desi are o gramatica cam complicata (cel putin pentru mine)

Eu aleg engleza pentru usurinta pronuntiei, conjugarilor, pentru importanta ei la nivel international si mai ales pentru faptul ca nu o sa ajung prea repede in Franta sau Africa laughing

| DoOdO a răspuns:

Clar franceza

| iulia972 a răspuns:

Eu zic franceza acum tu alegi amandoua sunt importante poti alege si una si alta

| QueenOfLeon a răspuns:

Ambele big grin bineinteles ca engleza este baza, poate ca o studiez de vreo 8 ani, dar iubesc si franceza la fel de mult

| belieber4ever explică:

Eu una nu suport franceza (si ador engleza) si doar va intreb pe voi care limba va place mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric Engleza, nu imi place franceza :d

| NoBody_7903 a răspuns:

Engleza sunt cel mai bun din cls(stiu engleza de la 6 ani si la scoala fac din cls a5a
franceza=praf(chiar daca seamana cu lb romana)