| ClauKidd a întrebat:

Heeeei.
Am si eu o intrebare big grin am de citit pentru vacanta asta urmatoarele carti : Doamna Bovary, Mos Goriot, Honore de Balzac, Bel Ami, Legaturi primejdioase, Rosu si negru. Acum, intrebarea la care as vrea un raspuns sincer este : Care este cea mai interesanta dintre cele de mai sus? apreciez raspunsul big grin :*

4 răspunsuri:
| Unicubeii a răspuns:

Doamna Bovary este cea mai frumoasa carte si interesanta pe care am vazut-o. Ti-o recomand.

| cristinna23 a răspuns:

Buna.Eu iti recomand sa citesti Mos Goriot sau Bel Ami, amandoua au niste subiecte interesante.

| MegamortX a răspuns:

Honore de Balzac e scriitor, nu carte.
Citește-le pe toate.

| Cameliapantiru a răspuns:

Atentie! Honore de Balzac este un scriitor, nu o carte(este autorul romanului "Mos Goriot"). Cel mai interesant roman din aceasta lista mi se pare "Rosu si negru'', dar absolut toate sunt carti clasice si merita sa le citesti, vei invata multe lucruri in urma acestor lecture. Vacanta placuta in continuare iti doresc!