| Radandam a întrebat:

Hei! Am înțeles ca la facultate trebuie sa ai minim 30 de credite din 60 pe an sa poți trece la limita și sa le iei în alte sesiuni. Dar, după sesiunea din semestrul 2, daca nu îți ies 30 de credite, înseamnă că ești exmatriculat? Sau se ia în calcul dacă nu reușești nici în toamna sa obții măcar 30 te exmatriculeaza?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nici dupa sesiunea de restante nu aduni creditele repeti anul.

| Radandam explică (pentru suntserios):

Aaa, dar în vara nu-I nimic dacă nu am încă 30, nu? trebuie sa le depășesc în toamna

| Nirvanaaa a răspuns:

La ce facultate ești?
La mine e asa: 30 de credite trebuie sa ai ca sa intri în sesiunea de restante din toamna. În toamna trebuie sa le ai pe toate luate.
Dacă nu le ai, repeți anul la taxa dacă ești de la anul doi în sus. În anul I te exmatriculeaza.