| qfallenww a întrebat:

Heii, ce credeți ca pica la simulări? La romana și istorie, profil uman. Mulțumesc ☺️

Răspuns Câştigător
| brokxy a răspuns:

Istorie :
A. POPOARE ŞI SPAŢII ISTORICE

1. Romanitatea românilor în viziunea istoricilor.

B. OAMENII, SOCIETATEA ŞI LUMEA IDEILOR

1. Secolul XX – între democraţie şi totalitarism. Ideologii şi practici politice în România şi în Europa.

2. Constituţiile din România.

C. STATUL ŞI POLITICA

1. Autonomii locale şi instituţii centrale şi în spaţiul românesc (secolele IX-XVIII).

2. Statul român modern: de la proiect politic la realizarea României Mari (secolele XVIII-XX)".

La romana nu se stie poate pica oricare sad chiar si eu... daca stii cum zic...,, a pica,, Multi zic ca va piza,, O scrisoare pierduta,, de I Luca Caragiale

1 răspuns:
| brokxy a răspuns (pentru brokxy):

Pica* nu piza LOL