| Andreea_2852 a întrebat:

Imi puteti da exemple de fiinte fanstastice? [Dau funda pentru cele mai bune si mai multe ]

6 răspunsuri:
| YunaFFX a răspuns:

Gasesti totul aici http://ro.wikipedia.org/wiki/List%C4%83_de_fiin%C8%9Be_fabuloase Sper sa te ajute.

| RoboBaby a răspuns:

Zeii,semi-zei, titanii, ciclopi, nimfe, gigantii, cerberi, echidna, grifon, harpii, himera, phoenix, typhone, gorgone, graiele, hore, moire, muze, leshy, selkie, Berserker, Kitsune, Puca, Wendigo, Encantado, Aswang, Vampirii, Licantropii, zane, gopblini, sirene, iele, dragoni, detalii: http://www.metalhead.ro/articole/top-10-creaturi-mitologice-aid73995

| RockyZoop a răspuns:

O fac si pe asta: Groli,Vrajitoare,Minotaur, Demon, Zane...

| Andreishmek a răspuns:

Unicorni, sirene,drgoni, pitici, centauri,minotaur, elf, orc, vampiri, varcolaci, ciupacabra,yeti, bigfoot, monstru din locknes, extraterestri, naga, zombi, stafii, uriasi,zei, hercule, inger,demoni, grifoni,medusa,ciclopi, pegas, phoenix,

| Valisha18 a răspuns:

Inorogi, pegasusi ( sunt caii aceia cu aripi), gnomi, elfi, zane, vrajitoare, ciclopi, nimfe, dragoni, hipogrifi, grifoni, vampiri, goblini, sirene, minotauri, ingeri, demoni, pheoniz, centauri, pitici, zombii, varcolaci, stafii, demoni, giganti, zei, himere.