| foxeye a întrebat:

Imi puteti da exemple de filme psihologice bune?

Răspuns Câştigător
| evostyle7 a răspuns:

Mr Nodoby e cel mai bun, dupa parerea mea mai bun decat Shutter Island. Ar mai fi asa seria Hannibal - Silence of the lambs (1991), Hannibal (2001), Red Dragon (2003), Hannibal the Rising (2007) Astea 4 sunt o serie extraordinara, actiunea te tine mereu in suspans. Ar mai fi The number 23, de asemenea foarte interesant. Daca ai auzit de regizorul David Lynch, inseamna ca ai vazut capodoperele lui, daca nu iti recomand Mullholand Drive, Lost Highway si The Elephant man. Ok, ceva mai psihologic si romance in acelasi timp te`ai putea uita la " What dreams may come" si un psihologic dramatic ar fi The Pianist, care a castigat si Oscarul. Mmmm, am mai vazut o groaza, asta e baza, dupa ce le epuizezi pe astea imi adresezi un mesaj. Vizionare placuta si succes.

8 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Am uitat de The Jacket (2005)

| adutzadragutza a răspuns:

Premonitiawinking

| WeaponGirl a răspuns:

,,The shutter island,, cel mai bun care l-am vazut, ii cu Leonardo Di Caprio, merita vazut happy

| EleonorM a răspuns:

Iti recomand serialul The Mentalist. are 3 sezoane. Crima drama si mister. Iar personajul principal este un profilier.
http://www.imdb.com/title/tt1196946/

| simina a răspuns:

Luna amara

| buhuhuuu a răspuns:

Se7en (seven)

| Skore a răspuns:

Inception

| Andreia06 a răspuns:

Iti recomand shutter island, inception, vanilla sky, spellbound.