| navarre a întrebat:

Incredibil! stiati ca :Cotidianul Evenimentul Zilei a dezvăluit afacerile pastorilor adventişti din România, făcute cu ajutorul unor politicieni ai PDL. Potrivit EVZ, în spatele tombolei "100% Adevărat" desfăşurate la postul de televiziune OTV,, s-a ascuns" deputatul democrat- liberal Dănut Liga, de confesiune adventistă. Iţele afacerii au fost descusute până la companiile-mamă din SUA şi Marea Britanie, deţinute de către pastorul adventist Viorel Patrana, un apropiat al familiei Liga si locatar intr-una dintre vilele acesteia din Balotesti.

Răspuns Câştigător
| stefangeles a răspuns:

Totul este o afacere... o sa ajunga si taxa pentru aer cat de curand din partea guvernului si afaceristi or sa te puna sa cumperi pungi cu oxigen de la ei mai ieftin decat taxa pusa de guvern, popi is satul de ei staretul care face filme porno cu maicute, parintele nu stiu care =poponar, calugari care fac laba in grup si multe alte desatea, nu sunt ateu, cred in Dumnezeu dar nu ma duc la biserica din cauza acestori Batmani care dupa cum vezi nu-ma pastori lui Dumnezeu nu sunt

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dar ce, popii nu trebuie sa traiasca bine?
Dupa 1990 un credincios ndintr-o secta mi-a spus: "Credinta-i credinta, afacerile sunt afaceri!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt fără limită!
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| User a răspuns:

Te mai mira ceva in Romania?raised eyebrows

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Si Gadea a fost pastor adventist.

| Costel95 a răspuns:

Putini oameni sunt dupa voia lui Dumnezeu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pocaitii intotdeauna au facut afaceri de genul asta.Inca de pe vremea lui Ceausescu ei aveau tot felul de aranjamente cu oameni de afaceri din strainatate.

| dianabalasea a răspuns:

Mi se pare putin ciudat faptul ca pastorii adventisti sunt tratati cu mult mai putina ingaduinta decat alti reprezentanti ai alor biserici! intr`adevar, exista greseli si aici, insa fiecare cult, sau fiecare organizatie are si greseli, sau oameni care nu cred sau nu aplica in totalitate ceea ce s`ar presupune... dar cred ca inainte de a critica sau a judeca oamenii, ar trebui sa ne ghidam si sa ne facem o parere despre o biserica dupa crezul si dupa invataturile pe care aceasta le indica.

Răspuns utilizator avertizat
| dianabalasea a răspuns (pentru navarre):

In cultul adventist, ca si in toate celelalte biserici sunt oameni care isi cauta propriile interese, insa exista si oameni consacrati. singurul lucru pe care tu il faci este acela de a critica fara sa ai idee despre ce! si mi`este evident ca singurul tau scop este acela de a spune lucruri urate despre adventisti, despre dogma sau organizatia lor! asa ca... un asemenea start iti pune o eticheta!