| Radandam a întrebat:

La facultati, de exemplu unele specializări zic ca sunt cu predare în limba franceza sa zicem. Deci dacă as opta spre specializarea cu predare în limba franceza, toate materiile pe care le fac le preda numai în franceza? Fără romana deloc? Și ai vreun avantaj dacă faci la una cu predare în limba straina?

2 răspunsuri:
| RaduRobertRO a răspuns:

Depinde de facultate, nu toate materiile sunt in limba straina, desi asa ar trebui. Avantajul este ca vei stapani limba mai bine, iar daca pleci afara nu mai ai probleme cu acomodarea.

| Adry05 a răspuns:

Ai faptul că -ți poți pune în cv că știi și franceza.
în principiu n-ar trebui în ro deloc, dr dacă e nivelu slab, mai alternează