| Mogiojojo a întrebat:

Nu e jignitor pentru cei de etnie romma sa spui 'ce-i cu tigania asta?'?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sopranaCadaverica a răspuns:

Teoretic este, ca se refera la violenta verbala/fizica asociata cu tiganii. Dar majoritatea lor cunosc faptul ca asta le e caracteristic si, n-ar trebui sa mai deranjeze pe nimeni. Exista si tigani intelectuali si mediocri, care ar fi, tot teoretic, lezati. Dar nu-ti imagina ca le pasa asa de mult. Si noi ca romani suntem blamati prin toata Europa si inca putem dormi noaptea, putem munci si gandi, indiferent de opinii si jigniri. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că o spune cineva de față cu ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tiganii au facut celebra replica asta. Cum se cearta ei nu se prea cearta nimeni. Scandal in strada, tiganci cu fuste ridicate, scuipari, blesteme etc. Face referire in general la un lucru prost facut, de mantuiala. Asa cum fac tiganii cu citernele, repede sa gate lucrarea sa-ti ia banii. Nu conteaza cum arata lucrarea facuta, sa fie acolo pentru a-ti lua banii. Adica un lucru slab, de doi lei. Lucrare facuta de oameni slabi care nu stiu sa faca ceva durabil. Nu e rasista afirmatia ci se bazeaza pe realitate.

| Yurisa a răspuns:

So what? laughing Si pentru mine e jignitor sa ma scuipe degeaba pe strada, i-auz'