| Helloradu a întrebat:

Pentru Facultatea de Moase si Asistenta Medicala Carol Davila este nevoie de o anumita postliceala? Eu am terminat o alta facultate acum 5 ani si vreau sa stiu daca ma pot inscrie anul acesta la facultatea de asistenti medicali.

Răspuns Câştigător
| Teo29 a răspuns:

O poti face fara griji, vezi intereseaza-te daca au sau nu admitere si daca au admitere pregateste-te din timp + urmareste conditiile de inscriere din timp de pe site-ul facultatii. Probabil ca nu vei putea face la fara taxa, in rest cred ca totul va fi foarte bine.

Succes, nu te descuraja!

2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Poti. Numai sa faci fata. Daca sunt materii pe care nu le-ai studiat, iti va fi greu.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai terminat deja o facultate, de ce nu profesezi pentru ce te-ai pregatit?
Ce sens are sa te apuci de o alta facultate?