| anonim_4396 a întrebat:

Prin cate tari trece Dunarea si care sunt astea?

Răspuns Câştigător
| alexa a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

43 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

10 tari: Austria, Bulgaria, Croaţia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, România, Ucraina, Serbia

| teutzyk a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari si anume Austria, Bulgaria, Croaţia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, România, Ucraina, Serbia

| teutzyk a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari si anume Austria, Bulgaria, Croaţia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, România, Ucraina, Serbia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

10:germania, austria, slovacia, ungaria, croatia, serbia, romania, moldova, ucraina, bulgaria!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tari :austria bulgaria croatia germania ungariarepublica moldova slovacia roamnia ucraina serbia .....si cele 4 capitale sunt viena budapesta si belgrad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tari si anume Austria, Bulgaria, Croaţia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, România, Ucraina, Serbia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale:Viena, Bratislava, Budapesta, Belgrad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunare trece prin 10 tari [austria, bulgaria, croatia, germania, ungaria.moldova,slovacia,ucraina,serbia,romania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tari:Germania, Austria, Ungaria, Bulgaria, Serbia, Croatia, Ucraina, Slovacia, republica moldova si Romania si 4 capitale de stat Viena, Belgrad, Bratislavasi Budapesta

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tarii; Germania, Austria, Bulgaria, Ungaria, Ugaria, Replubica Moldova, Serbia, Slovacia, Croatia, Ucraina, Romania.si 4 capitale de stat; Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prin cate tari trece Dunarea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin Serbia, Ucraina, Rominia, Slovacia, Republica Moldova, Ucraina, Germania, Croatia, Bulgaria, Austria!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10tyari si 4 capitale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

10 tari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt 10... si daca vreti sa aflati care sunt... uitati-va mai jos.

| Beea_3585 a răspuns:

Dunarea trece prin 10 tari (Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica Moldova, Slovacia, Romania, Ucraina, Serbia) si 4 capitale de stat: Viena, Bratislava, Budapesta si Belgrad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin zece tari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

10 tari si 4 capiatale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nici astea nu le stity

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tarii austri bulgaria Croatia germania ungaria republica moldovei slovacia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trece prin 10 tari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Germania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece prin 10 tari : germania, austria, bulgaria, ungaria, republica moldova, serbia, slovacia, Croatia, ucraina si Romania

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dunarea trece pri 10 teri
Austria, Bulgaria, Croatia, Germania, Ungaria, Republica. Moldova, Slovacia, Roania, Ucraina, Serbia