| Sorinacio a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti de ce omul e coroana creatiei?

3 răspunsuri:
| akaleesh20 a răspuns:

Omul este cea mai dezvoltata fiinta de pe pamant in vederea capacitatii de a creea. Daca nu ar fi omul, ar mai fi existat toate aceste descoperiri? Omul este coroana creatiei deoarece fara ajutorul artificial al omenirii, natura nu s-ar descuraca singura sa creeze spre exemplu: descoperiri ale planetelor din galaxie...happy sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| Vichtory a răspuns:

Pentru ca omul a creat totul.( IN AFARA DE LUME)

| pavdany92 a răspuns:

E o intrebare cu mai mult raspunsuri
in primul rand daca citesti biblia o sa intelegi de ce omul este coroana creatiei fiind cea mai mare creatie a lui Dumnezeu
in schimb daca te duci putin pe calea stiintei o sa observi ca nu suntem chiar asa de impresionanti in comparatie cu alte fiinte
in schimb sincer sa nu stiu ce sa zic daca suntem sau nu cea mai dezvoltata fiinta am dubii cu privinta la aceasta tema