| DanionM a întrebat:

,,Prin păcat omul se închide în haosul creaţiei." Dar ce este creaţia fără Dumnezeu, ce aşteptări are omul dacă "se închide în haosul creaţiei"?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt omul dupa credinta ortodoxa este blestemat sa se nasca in haosul creatiei (pe pamant) unde este legea junglei si nu este guvernata de Dumnezeu ci de diavol care a inventat acest mod de a trai pentru fiintele inteligente create de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dedus tu? ori a zis altacineva? ca Dumnezeu are alta explicatie pentru pacat.concreta,logica,si inteligenta?